Apartament ne Gjiri i Lalzit ne Shitje


APARTAMENT NE SHITJE te LURA 2 RESORT, GJIRI i LALZIT ne DURRES. Apartament ne Katin perdhe me Oborr. Apartamenti ka 2 dhoma gjumi & 1 dhome ndenje, arredim modern dhe e kompletuar pajisjet elektroshtepiake. Vetem disa hapa larg plazhit te mrekullueshem me rere, ujrave te pastra te detit Adriatik dhe bukurise natyrore te pishave.

Apartament me dy Dhoma Gjumi ne Lura 2 Resort, Gjiri i Lalzit, ne Veri te Durresit ne Shitje:

 • Siperfaqja e Apartamenti - 79 m2
 • Kati perdhe me kopesht
 • Verande (ne hyrje te apartamentit)
 • 2 Dhoma gjumi + 1 banjo
 • 1 Dhome ndenje
 • Kangjellat e verandes jane prej celiku
 • Dritaret dhe dyert e ballkoni jane plastike
 • Apartament me termoizolim
 • Vend parkimi brenda resortit
 • Mobilimi i perfshire ne cmimin e shitjes
 • Menaxhim i prones permes ALBANIA PROPERTY GROUP

Dhoma e ndenjes

 • Divan Kend + TV plazma
 • Kondicioner

Kuzhine me te gjitha pajisjet

 • Furre + Pianur
 • Frigorifer
 • Mikrovale

2 Dhome Gjumi

 • Krevat Dopio + 2 Krevate tek
 • Garderobe ne sicilen dhome

Banjo

 • Dush me Kabine
 • Lavaman me pasqyre
 • WC + Bide
 • Bide
 • Lavatrice

Verande + Kopesht

 • Set tavoline me 4 karrige
 • Rreth 25 m2 kopesht

AKTIVITETE & SHERBIME ne LURA 2 RESORT:

 • Klubi Sportiv i organizuar ne kompleks
 • Shumellojshmeri aktivitetesh duke perfshire pishinen, vollejboll., basketboll, futboll.
 • Game e gjere zgjedhjesh ne gatime tradicionale dhe te huaja.
 • Bare dhe restorante te vendosura pergjate shetitores.
 • 24/7 ore ne dite sherbim ne dispozicion per pastrimin e shtepise, kujdesin e femijeve etj
 • 24/7 ore asistence mjekesore
 • 24/7 ore ne dite sherbim sigurie neper resort
 • Lidhje interneti per te gjitha rezidencen
 • Kopshte, pishina te perbashketa dhe zona te gjelberuara

RRETH GJIRIT TE LALZIT

Gjiri i Lalzit eshte nje nga zonat e plazhit me te mira ne Shqiperi. Ndodhet ne veri te qytetit te Durresit, vetem 30 minuta larg kryeqytetit dhe aeroportit nderkombetar te Shqiperise.

Sigurisht eshte duke u shenderruar ne nje destinacion perfekt per investitoret e pasurive te patundshme te cilet preferojne te jene sa me afer qyteteve te medha dhe aeroportit.

Gjate sezonit te veres eshte zona me e kerkuar per qiramarresit. Duke qene se ndodhet afer kryeqytetit sezoni i plazhit ketu eshte me i gjate se ne qytetet e tjer bregdetare te Shqiperise. Nje numer i madh i te huajve qe jetojne ne Tirane preferojne te shkojne per pushime te shkurtra ne plazhet e gjirit te Lalzit.

RRETH QYTETIT TE DURRESIT:

Durrësi është qyteti i dytë më i madh në Shqiperi. Qyteti ka mbi 200,000 banorë dhe njëkohësisht është qendra e prefekturës dhe qarkut te Durresit. Është një nga qytetet më të lashtë dhe më të rëndësishëm ekonomikë të Shqipërisë. 

Durrësi mund të krahasohet me qytetet më të mëdha të Mesdheut të lashtë dhe mesjetar. Ndërsa për lulëzimin urban dëshmon mozaiku i një dyshemeje, i quajtur Bukuroshja e Durresit.

Durrësi është e vendosur në brigjet e detit Adriatik, rreth 30 kilometra (në vijë të drejtë) në perëndim të Tiranes. Sot, qyteti përhapet jashtë në vendbanimet e ndërtimeve në fushën nga lindja.


Similar Listings