Shtepi pushimi me qera ne Durres, buze detit


Apartament pushimi buze detit me qira ne plazhin e Durresit. 

Apartamenti eshte i vendosur ne zemer te Durresit. Vetem 10 metra larg nga rera ranore. Ne Durres mund te takosh historine e lashte te vendit tone duke vizituar pikat historike si amfiteatri,, muzeu etj dhe pikat e reja atraktive ne qytet, si Sfinksi. Vendi ideal per te kaluar disa dite te nxehta vere. Perreth mund te gjeni edhe bare dhe restorante te cilat pergatisin pjata te mrekullueshme. I pershtatshem per 4 persona.

 Apartament me Qira ne Durres:

 • Apartament 36 m2
 • 10 meter nga plazhi
 • 1 dhome gjumi
 • 1 A/C ne apartament
 • Dhoma e ndenjes:
  • krevat dopjo
  • dy krevate tek
  • TV
  • tavoline ngrenje
 • Kuzhina:
  • frigorifer
  • furre
  • aspirator
 • 1 banje me dush
 • 1 vend parkimi. 
 • Ndodhet ne katin 3 te godines.
 • Maximum 4 te rritur + 1 femije nen 4 vjec

Qyteti i Durresit


Qyteti i Durrësit është padyshim qyteti më i vjeter në Shqiperi. Ai daton 3,000 vjet dhe ka shume vende me interes per t'u vizituar. I njohur edhe si Dyrrah, ai u themelua nga populli Ilir, dhe u bë i njohur kur u vendosen kolonat e para greke. Në historinë e lashte, Durresi ishte qyteti më i rendesishem qe lidhte Europën Perendimore me Lindjen. Ishte porti me i rendesishem tregtar dhe rruga hyrese Egnatia ishte me kryesorja sepse lidhte Romen dhe Bizantin. Pjesa me e madhe e qytetit te lashte u permbyt nga deti por me vone u rindertua.

Turistet mund të vizitojne amfiteatrin e vjeter, nje nga monumentet me te medha dhe me te bukura qe ka mbijetuar nga qyteti i lashte, muzeu arkeologjik, rrugen e tregtarëve etj.

Weekly prices:

 • 12 May – 08 Jun:....................190 Euro/week
 • 09 Jun – 06 Jul:......................250 Euro/week
 • 07 Jul  – 13 Jul: .................... 325 Euro/week
 • 14 Jul  – 27 Jul: .................... 360 Euro/week
 • 28 Jul  - 12 Aug: ................... 380 Euro/week
 • 13 Aug – 24 Aug: .................. 360 Euro/week
 • 25 Aug – 01 Sep: .................. 275 Euro/week
 • 02 Sep – 09 Sep : ................. 250 Euro/week
 • 10 Sep – 14 Dec: .................. 190 Euro/week
 • 15 Dec – 04 Jan: ................... 250 Euro/week

Similar Listings