Apartament per shitje ne qytetin e bukur te Sarandes


Prona te reja per shitje ne Sarande vetem te Albania Property Group. Një ndertese e re me apartamente të perfunduara për shitje në qytetin e Sarandës. Pozicionuar ne vije te pare me detin. Vetem disa metra nga bregu i detit Jon Sarande.

Karakteristikat Kryesore te Apartamentit per Shitje ne Sarande:

 • Siperfaqe e apartamentit: 72 m2
 • Apartament me nje dhomë gjumi
 • Dhome ndenjeje me pamje nga deti
 • Një banjo
 • E vendosur në katin e 3 të banimit
 • Rezidenca ka 7 kate
 • Pozicion i shkelqyer shume prane me detin
 • Vetëm 10 minuta më këmbë nga qendra e qytetit
 • Pamje mahnitese e detit dhe ishullit te Korfuzit
 • Ndertesa e perfunduar
 • Dritaret dhe dyert e ballkoneve prej Alumini
 • Dritaret me Grila
 • Muret e jashtme me termoizolim
 • Pllaka gress
 • Ashensor në residence

Rreth Sarandës

 • Saranda është një qytet i vogël turistik me një popullsi prej 35.000 banore
 • Ajo ka marrë emrin nga manastiri bizantin e Agioi Saranda, do të thotë të "Dyzet Shenjtorët"
 • Duke pasur parasysh qasjen e saj bregdetare dhe klima mesdhetare, Saranda është bërë një tërheqje e rëndësishme turistike
 • Ajo është e vendosur perballe ishullit të Korfuzit, në jug të Shqipërisë
 • Duke qenë 30 min me anije nga Korfuzi kjo e bën të lehtë të arritshme
 • Anijet e lundrimit të cilat kalojnë nëpër ishujt grekë ndalojne edhe në Sarandë
 • Vendi i famshëm arkeologjik i Butrintit është vetëm 20 min në jug të Sarandës
 • Fshati Ksamil i njohur për ujërat e saj kristal është gjithashtu 15 min larg
 • Në rrugën për në Gjirokastër ne rekomandojmë për të shijuar Syrin e kalter

Similar Listings