Albania Real Estate. Apartment in Saranda for Sale


Albania Property Group brings in the market a one bedroom apartment for sale in Saranda. Finished apartments for sale in a very good neighborhood.

Karakteristikat Kryesore te Prone ne Shitje ne Sarande:

 • Siperfaqe - 72 m2
 • E vendosur në katin e katërt
 • Apartament i përfunduar
 • Apartament me nje dhomë gjumi
 • Një banjo
 • Pamje nga deti
 • Ndërtimi i cilësisë së lartë
 • Dritaret me grila
 • Dritaret dhe dyert e ballkoneve prej alumini
 • Dritare me xham të dyfishtë
 • Vetem disa hapa nga deti
 • 30 metra nga bregu i detit
 • Zonë e qetë
 • Ashensor
 • Bar dhe restorante pranë

Rreth Sarandës

 • Saranda është një qytet i vogël turistik me një popullsi prej 35.000 banoreve
 • Ajo ka marrë emrin nga manastiri bizantin e Agioi Saranda, do të thotë të "Dyzet Shenjtorët"
 • Duke pasur parasysh qasjen e saj bregdetare dhe klima mesdhetare, Saranda është bërë një tërheqje e rëndësishme turistike
 • Ajo është e vendosur perballe ishullit të Korfuzit, në jug të Shqipërisë
 • Duke qenë 30 min me anije nga Korfuzi kjo e bën të lehtë të arritshme
 • Anijet e lundrimit të cilat kalojnë nëpër ishujt grekë qendrojne edhe ne Sarandë
 • Vendi i famshëm arkeologjik i Butrintit është vetëm 20 min në jug të Sarandës
 • Fshati Ksamil i njohur për ujërat e tij te kristalta është gjithashtu 15 min larg
 • Në rrugën për në Gjirokastër ne rekomandojmë për të shijuar Syrin e kalter

Similar Listings