EXCLUSIVE From Albania Property Group Apartments For Sale in Durres


Apartament per Shitje ne Shqiperi, ne buze te detit Adriatik, ne jug te qytetit te Durresit.Vetem 100 metra larg reres.30 minuta larg Aeroportit Nderkombetar te Tiranes dhe 10 minuta larg qytetit te Durresit.Restorantet jane te specializuara per kuzhinen tradicionale dhe kuzhinen italiane.

Apartament per Shitje ne Shqiperi :

 • Siperfaqja e apartamentit-75.5m2

 • Kualitet shume i mire ndertimi

 • Apartament me nje dhome gjumi

 • 1 Banje

 • Vetem 100 metra larg plazhit

 • Vendosur ne katin e 2

 • Residence me 5 kate

 • Pishine

 • Tulla dekorative ne fasade

 • Dritare plastike te importuara nga Gjermania

 • 2 ashensore ne residence

Qyteti i Durrësit, pa dyshim, qyteti më i vjetër në Shqipëri. Ajo daton para 3000 vjeteve dhe ka shumë vende interesante për t'u vizituar. I njohur si Dyrrah, u themelua fillimisht nga ilirët vendas dhe u bë i njohur si kolonistët e parë grekë që u vendosën atje.
Në historinë e lashtë të Durrësit ishte qyteti më i rëndësishëm që lidh Evropën Perëndimore me Lindjen, ishte një port i rëndësishëm dhe qendër tregtare në rrugën tregtare Egnatia ndërmjet Romës dhe Bizantit.

Turistët mund të vizitojnë amfiteatrin e vjetër, një nga monumentet më të mëdha dhe më të hollë që ka mbijetuar nga qyteti antik, Muzeu Arkeologjik, tregtarët e rrugës etj.

 

 

 

 

 

 


Similar Listings